رفتن به محتوای اصلی

سیداحمد معین شیرازی کیست؟! آیت‌الله زاده مرفه

سیداحمد معین شیرازی کیست؟! آیت‌الله زاده مرفه
posted onMay 3, 2020
noدیدگاه

امروزه بسیاری از کاربران شبکه‌های مجازی می‌خواهند بدانند که سید احمد معین شیرازی با نام اینستاگرامی (picassomo) کیست و چرا تا این حد عوامل پنهان جمهوری اسلامی سعی در چهره‌سازی از او دارند؟

به گزارش آواتودی، سیداحمد معین شیرازی فرزند آخوند حکومتی سید حسن معین شیرازی است که مدتی به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران درباره "سبک زندگی اسلامی" سخنرانی و تئوری‌پردازی می‌کرد! اگر چه سبک زندگی فرزند و به ویژه عروس و دخترش شباهتی با آنچه که وی در خطبه‌های نماز جمعه تبلیغ می‌کرد، ندارد.

سیداحمد مدعی است که برادرش از جانبازان جنگ ایران و عراق است و بر اساس تصاویری که در اینستاگرام picassomo منتشر شده، وی قادر به راه‌رفتن نبوده و به دلیل آثار جراحت باقی مانده از جنگ، با ویلچر تردد می‌کند.

همسر سید احمد معین شیرازی فردی به نام شبنم شاهرخی است که هیچ اعتقادی به حجاب نداشته و تصاویر بی‌حجاب وی در اینستاگرام به وفور یافت می‌شود.

این زوج دارای دو فرزند هستند. ضمن اینکه گفته می‌شود خواهر سید احمد نیز با نام مستعار سوفیا در انگلیس ساکن بوده و او نیز اعتقادی به حجاب و سبک زندگی اسلامی ندارد.

سیداحمد معین شیرازی کیست؟! آیت‌الله زاده مرفه

چند سال قبل، سید احمد معین شیرازی با راه‌اندازی اینستاگرام خود با نام picassomo اقدام به انتشار تصاویری از حرکات ورزشی فرزندش می‌کرد و سپس با انتشار تصاویری از لحظات عاشقانه خود و همسرش، در اینستاگرام معروف شد.

او سپس خانه ویلایی خود در منطقه یک تهران که جزو مناطق مرفه و پربرخوردار است را تبدیل به یک باشگاه ورزشی شخصی کرد و تصاویری از ورزش کردن خود و همسرش در این مکان را به اشتراک گذاشت.

او با جذب مخاطب از طریق اینستاگرام، باشگاه ورزشی پاد را در یکی از مناطق لاکچری تهران راه اندازی و مدتی بعد نیز در خیابان اندرزگو تهران که یکی از گران‌ترین خیابان‌های پایتخت به شمار می‌آید، با همراهی فردی عراقی، رستورانی به نام لبینا را افتتاح کرد.

همان زمان مباحثی در فضای مجازی درباره محل درآمدهای چند صد میلیونی سید احمد معین شیرازی بر سر زبان‌ها افتاد و بسیاری به روابط پشت پرده وی مشکوک شدند.

حالا وقت آن بود که سید احمد خود را به نوعی منتقد جمهوری اسلامی و آسیب دیده معرفی می‌کند. به همین دلیل شایعه پلمپ رستوران خود را به دستور اداره اماکن نیروی انتظامی و به بهانه عدم رعایت شئونات اسلامی به راه‌انداخت.

انتقادهای بی‌ارزش از نیروی انتظامی و اداره اماکن از سوی سیداحمد، موجب شد تا برخی از کاربران به ویژه نوجوانان، تصور کنند که او از مخالفان جمهوری اسلامی است، غافل از اینکه وی هیچ زمانی علیه مظالم و جنایات جمهوری اسلامی انتقادی نکرده است.

به عنوان نمونه با اوج‌گیری قیام دی ماه 96، سید احمد و همسرش به جای انتقاد از کشتار جوانان، در نقش منجی ظاهر شده و مردم را به آرامش و عدم شرکت در تجمعات اعتراضی دعوت می‌کردند و همان زمان تصاویری از لحظات عاشقانه خود در اینستاگرام به اشتراک گذاشته و اینگونه وانمود می‌کردند که از مخالفان جمهوری اسلامی هستند!

این رفتارها، آرام آرام سید احمد معین شیرازی با نام کاربری picassomo در اینستاگرام را تبدیل به چهره‌ای جذاب برای نوجوانان و جوانانی کرد که آگاهی کاملی از مسائل پشت پرده ندارند.

همین امر موجب شد او یک نرم افزار بی‌ارزش و غیرکاربردی را طراحی و منتشر کرده و مردم را تشویق به نصب این نرم افزار کند. پس از مدتی پلی استور اندروید متوجه شد که این نرم افزار پس از نصب بر تلفن همراه مخاطبان، دسترسی‌های نامتعارف و غیر معمولی را به برخی اطلاعات کاربران از جمله تصاویر ذخیره شده در تلفن همراه، پیامک‌ها و حتی شماره تلفن مخاطبان دارد و به همین دلیل اپلیکیشن طراحی شده از سوی picassomo را حذف کرد.

فعالیت‌های سیداحمد معین شیرازی با همین شیوه ادامه داشت، از حدود یک سال قبل برخی از کاربران فیک فضای مجازی و همچنین رسانه‌های زرد، به صورت هماهنگ او را پوشش رسانه‌ای داده و به نوعی در حال ساختن چهره‌ای جدید از فعالیت‌های او هستند. بدون آنکه به پیشینه خانوادگی، روابط پشت‌پرده و اهداف اصلی او اشاره‌ای کنند.

در این میان تمرکز آنها بر روابط خانوادگی سیداحمد و به ویژه تصاویر عاشقانه به اشتراک گذاشته از سوی او است.

در این میان ناگهان picassomo  با انتشار تصاویری از خود اعلام کرد که در ترکیه ساکن شده است. همان زمان عده‌ای مدعی شدند که او از چنگ ماموران جمهوری اسلامی فرار کرده و قصد پناهندگی و مهاجرت دارد.

این شایعه در حالی مطرح می‌شد که سید احمد تصاویر از پاسپورت آلمانی خود منتشر می‌کرد و مدعی بود که قرار است در ترکیه یک شرکت مهاجرتی و اقامتی راه‌اندازی کند.