رفتن به محتوای اصلی

اربعین، اسم رمزِ عمقِ راهبردی ملایان در عراق

posted onOctober 12, 2019
noدیدگاه

زمان فیلی- با بالا گرفتن اعتراضات مردمی در عراق، جمهوری اسلامی تمام تلاش خود را به کار بسته تا اوضاع این کشور را وارونه جلوه داده و از طریق رسانه‌های خود اعم از محلی و سراسری، از مردم دعوت می‌کنند تا به عراق جهت زیارت به کربلا سفر کنند.

طی یک هفته‌ی اخیر خیزش مسالمت‌آمیز مردم شیعه‌ی عراق به دلیل اوج نارضایتی از فساد گسترده‌ی دولتی، توسط نیروهای تروریستی وابسته به جمهوری اسلامی به خاک و خون کشیده شده اما، آنان با این اوصاف عزم خود را برای ساقط نمودن حکومت وابسته به رژیم ایران جزم کرده‌اند.

آنچه محرزست، رژیم تروریستی اسلامی هدفش از تبلیغات دروغین؛ ارسال تروریست‌های خود در لوای زائران کربلاست؛ تا با تجهیز آنان و پیوستن‌شان به تروریست‌های حشدالشعبی و سپاه بدر، اعتراض مردم را هر چه بیشتر سرکوب نماید.

مردم شیعه‌ی عراق که علاوه بر حاکمیت سیاسی، از مراجع شیعیِ وابسته به جمهوری اسلامی خسته و قطع امید کرده‌اند، خواستار پایان یافتن دخالت‌های رژیم اسلامی هستند و در تظاهرات خود با آتش زدن پرچم ولایت فقیه و همچنین شعار علیه آنان، دلیل اوضاع نابسامان عراق را حاکمان ایران می‌دانند.

علی خامنه‌ای و اعوان انصار تروریستی‌‌اش، بسان توهمات همیشگی و مداخله‌جویانه‌شان، ایستادگی و خواست مردم عراق را به نقشه‌ی بیگانگان؛ از جمله آمریکا، اسرائیل و عربستان ربط داده در حالی اعتراضات در عراق عمدتا توسط مردم شیعه در جریان است و مهمتر، دخالت مستقیم خود را به عنوان مداخله‌ی بیگانه به حساب نمی‌آورند.

سوء‌استفاده‌ی حاکمیت تبهکار از احساسات مذهبی -شیعی- مردم قدمتی چهل ساله دارد و با همین نیرنگ نیز بر ایران تسلط یافتند اما، حال آن را –شیعه حکومتی- به خدمت تروریسم منطقه‌ای درآورده و از آن با نام «عمقِ استراتژیک» بهره‌برداری می‌نماید.

 

جمهوری اسلامی که در تمامی مناطق با شکست برنامه‌های تنش‌آفرینی خود مواجه شده، اکنون عراق را نشانه رفته تا به عنوان واپسین خاکریز مورد استفاده قرار دهد، به همین دلیل با علم نمودن پرچم اربعین و کربلا قصد دارد عراق را کاملا به تسلط خود درآورد.

جمهوری اسلامی اکنون برای پیشبرد اهدافِ خود؛ مرز «خسروی» در استان کرمانشاه را به جهت تردد آسان‌تر انتخاب کرده و با تبلیغات فراوان و صرف هزینه‌های گزاف، عوامل خود را دسته دسته وارد عراق می‌نماید، چنانچه ظرفِ دو روز اخیر پانزده هزار تن از این مرز عبور کرده‌اند.

اربعین، اسم رمزِ عمقِ راهبردی ملایان در عراق

گزارش‌های مختلف از مسیر کرمانشاه تا قصرشیرین و خسروی نشان می‌دهد که، ریخت و پاش‌های افسارگریخته از سوی رژیم نه در راستای خدمات مردمی، بلکه تسهیل تردد نیروهای تروریستی تحت پوشش زوار کربلا می‌باشد و این امر حتی در در آنسوی مرز نیز در قالب استقرار اتوبوس‌های مسافربری ارزان قیمت و اینترنت رایگان با ایجاد پایگاه‌های مختلف به چشم می‌خورد.

اربعین، اسم رمزِ عمقِ راهبردی ملایان در عراق

ایجاد بیمارستان صحرایی توسط ارتش با امکاناتی شامل خدمات پزشکی، آزمایشگاه، رادیولوژی و حتی اطاق عمل، از موارد مهمی است که در منطقه‌ی قصرشیرین-خسروی دیده می‌شود؛ که حاکی از استفاده‌ی ابزاری از نیروهای ارتش می‌باشد. صرف این هزینه‌ها در حالی انجام می‌گیرد که نیروهای نظامی و کارمندان ارتش در بخش‌های با مشکلات متعدد دریافت حقوق ماهانه و عدم هرگونه تسهیلاتی مواجه می‌باشند.

در همین پیرو می‌توان به آماده باش و حرکت چندین تیپ و یگان نظامی که نزدیک به سی هزار نفر از پرسنل ناجا و مابقی از ارتش و سپاه  و همچنین ایجاد چندین بیمارستان صحرایی و آمبولانس که به نقاط مرزی اعزام شده با ارسال بیش از دویست تن دارو به عراق در کنار آماده باش به یگان‌های پهبادی و هلی کوپتری و… با توجه به هزینه بالای ساعت‌های پروازی اشاره کرد.

اربعین، اسم رمزِ عمقِ راهبردی ملایان در عراق

 

 

 

اربعین، اسم رمزِ عمقِ راهبردی ملایان در عراق

 

استان کرمانشاه که نرخ بیکاری در آن طبق آمار منابع حکومتی بالغ بر سی درصد می‌باشد؛ در حالی به یکباره با این هزینه‌های تبلیغی و هدفمند نظام روبرو شده که در این شهر و شهرهای مرزی فقر و اعتیاد و بیکاری  بیداد می‌کند و تخصیص همین بودجه‌های بی‌حساب و کتاب به گرفتاری مردم می‌توانست بسیاری از مشکلات‌شان را مرتفع سازد.

از جمله دروغ‌های بزرگ رژیم مانند همیشه، تبلیغاتی‌ست که برای مردم شهرهایی چون سرپل‌ذهاب و قصرشیرین توسط رسانه‌های حکومتی منتشر می‌شود. آنها با ذکر این نکته که ورود زوار باعث درآمدزایی و رونق هتل‌ها می‌شود؛ با تدارکاتی که از سوی نهادهای مختلف -زیر نظر سپاه تروریستی-  به وجود آورده‌اند، عملا هدف خود را مشخص کرده‌اند که زوار مذکور مردم عادی نمی‌باشند.

اربعین، اسم رمزِ عمقِ راهبردی ملایان در عراق

(صف پذیرایی رایگان)

استقرار پمپ‌ بنزین سیار، توزیع سه وعده غذای رایگان با پخت روزانه چند ده‌ها هزار پرس غذا که در نهایت به بیش از هفتاد میلیون پرس  و برپا نمودن بیش از پنج هزار چادر با امکان استقرار شبانه‌ی بیست هزار تن، خود نشان از این امر دارد که جمهوری اسلامی، آنچه را اعلام می‌کند مانند همیشه تهی و تنها برای پیشبرد اهدافش در عراق، دست بدین عمل زده است.

هزینه‌ی مراسم اربعینِ حکومتی برای کشور بعد از برآوردهای سازمان‌ها و نهادها تقریبا به رقم سرسام‌آوری بیست هزار میلیارد تومان رسیده و پیش‌بینی حضور سه میلیون نفر به عنوان زائر از ایران در این مراسم شده است.

بیش از دوهزار موکب در داخل و خارج ایران احداث شده و امسال حتی در مرزهای شرقی با پاکستان و شمال غربی در مرز با آذربایجان نیز موکب احداث شده است.

نکته‌ی قابل توجه اینجاست که،  بسیاری مردم این مناطق بعداز گذشت دو سال از زلزله، کماکان در زیر کپر زندگی کرده و هنوز خانه‌های آنان مشکل داشته یا با مشکل پرداخت وام‌های زلزله روبرو هستند و حتی بیمارستان‌ها از وجود متخصصان بی‌بهره می‌باشند.  چرا چنین وفور امکاناتی در هنگامِ بعداز زلزله و تاکنون برای آنان هزگر ایجاد نشده و حتی از کمک‌های مردمی نیز جلوگیری می‌نمودند!

آنچه از عملکرد جمهوری تروریستی اسلامی هویداست؛ خوابی‌ست که برای عراق دیده تا در لوای این هجمه‌ی تبلیغاتی، به سرکوب تظاهرات در آنجا بپردازد. شیعیان در عراق دخالت رژیم اشغال‌گر اسلامی را نمی‌خواهند و به همین دلیل این احتمال قوی وجود دارد که، در میان ازدحام زیارتی دست به خرابکاری زده و آن را به معترضین نسبت دهد.

با این تفاصیل؛ اقدامات تروریستی جمهوری اسلامی به سرکردگی قاسم سلمیانی در کشتار عراق، آنچه را در ذهن تداعی می‌کند؛ برخورد توحش‌آمیز نیروهای سپاه تروریستی، در آغاز تظاهرات مسالمت‌جویانه در سوریه علیه بشار اسد است که، حال کودک‌کشانِ ولایت فقیه همان سناریو را درعراق به در دست اجرا دارند.

در پایان جا دارد که با نیروهای نظامی و انتظامی این سخن را در میان نهاد که، ارسال دویست تن دارو در صورتی است که از دوماه گذشته به بهانه‌ی کمبود بودجه و اعتبارات هزینه‌ی درمانی بیماران صعب‌العلاج خانواده‌های ارتشی قطع یا کاهش یافته، هزینه‌های درمانی از پرسنل اخذ می‌گردد و تعرفه‌های دندانپزشکی افزایش و خدمات کاهش یافته است.

پخت چند ده میلیون غذای روزانه با احتساب دور ریختن آن، در این زمانی که سربازهای پادگان‌ها به دلیل کاهش جیره‌ی غذایی به بهانه نبود بودجه نمی‌توانند غذای کاملی بخورند و جیره‌ی ناهار کادرها در ارتش و ناجا قطع شده که منوط به تایید فرماندهان است.

 در حالی که اکثر اتوبوس سرویس‌های ارتش در حالت نیمه‌ فعال هستند و پرسنل به بهانه‌ی نبود بودجه بایستی از جیب خود هزینه کنند چگونه چندین میلیون لیتر بنزین و گازوئیل در این برنامه مصرف می‌شود و برای آن بودجه وجود دارد؟

بیمارستان‌های صحرایی نیروهای مسلح در مناطق مرزی با اطاق عمل و جراحی راه اندازی شده اما، در بسیاری از شهرهای ایران حتی مراکز استان‌ها یک بیمارستان نظامی برای سربازان  و پرسنل کادر وجود ند ارد.

حقوق‌های پرسنل نیروهای مسلح به زحمت کفاف زندگی آنها را می‌دهد اما چند هزار میلیارد تومان در طی کمتر از یک ماه صرف این نمایش می‌شود.

هلی‌کوپترهای مستهلک و هواپیماهای فرسوده‌ی ارتش که هر ساعت پروازی آنان علاوه بر هزینه بالای مادی خطرات جانی نیز برای خلبانان دارد؛ در این مراسم به صورت مداوم در حال پرواز هستند بدون وجود قطعات یدکی که، این یعنی جان خلبانان هیچ ارزشی ندارد.

هزینه پروازی هر ساعت هواپیمای بدون سرنشین چندین میلیون تومان است که می‌شود با جمع کلیه‌ی پروازها اقلا یکی از مشکلات نیروهای مسلح را حل کرد.

اکثر پرسنل برای گذران زندگی مجبور به حضور در شغل‌های دوم و حتی سوم هستند شغل‌هایی که به ناچار مجبورند برای ادامه زندگی به آن تن بدهند که با حضور چند هفته‌ای آماده باش در این مراسم، برای گذران زندگی خانواده‌های‌شان، مشکلات آنها چند برابر می‌گردد.

اکثر شهرک‌های سازمانی ارتش عملا به مخروبه‌ای تبدیل شده که نظافت آن نیز به سختی صورت می‌پذیرد و انواع حیوانات و حشرات موذی در آن بدون منعی تردد دارند، اما شهرداری تهران چندین میلیارد تومان برای نظافت این مسیر و… در نظر گرفته و دراین بین نیز تعدادی از پرسنل خود را نیز به مراسم اعزام کرده است.

چند صد دستگاه اتوبوس در مرزهای دو طرف توسط جمهوری اسلامی هزینه آنان پرداخت شده تا نسبت به جابجایی زائران اقدام نماید؛ این در حالی‌ست که، در بسیاری از شهرها علاوه بر خرابی سرویس های ایاب و ذهاب خراب شهری، سرویس های بین شهری اصلا وجو ندارد و پرسنل با هزینه و خودروی شخصی رفت و آمد می‌کنند.

بسیاری از طرح‌های بنیاد تعاون نیروهای مسلح به دلیل نبود و اختلاس بودجه نیمه کاره رها شده اما در عراق در عرض چند ماه بهترین بیمارستان‌ها را احداث می‌کنند.

بیست هزار میلیارد تومان رقمی است که صرف امورات جاری شده به خاطر امورات امنیتی و … که به مراتب رقم بالاتری در پی خواهد داشت که از سهم شما نیروهای مسلح ایران کسر خواهد گردید. باید به پاخاست و بنیاد تظاهر و ریا را برکند چرا که خدمت به جمهوری اسلامی، خدمت در راه وطن محسوب نمی‌شود و نزد حاکمیت دزدسالار، نظامیان سربازان ولایت فقیه محسوب می‌شوند.