رفتن به محتوای اصلی

سقوط موشک‌های جمهوری اسلامی در خاک اقلیم کردستان

سقوط موشک‌های جمهوری اسلامی در خاک اقلیم کردستان
تصویر آرشیوی می‌باشد
سیستم دفاع موشکی نیروهای ائتلاف، تمام پهپادها و موشکهایی که از فراز آسمان اقلیم کوردستان عبور می‌کرده را ساقط کرده است.
posted onApril 14, 2024
noدیدگاه

آژانس‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی کردستان پر شده از عکس‌ها و فیلم‌های لاشه موشک‌های جمهوری اسلامی ایران، که قبل از رسیدن به اهدافشان در اسرائیل، بدلیل نقض فنی سقوط کرده‌اند.

خبرگزاری روداو، با حضور در یکی از روستاهای رواندز، از توابع سوران در استان هولیر (اربیل)، هیکل تمام سوخته یک موشک پرتاب شده از ایران را نشان می‌دهد، که بدلیل نقض فنی نتوانسته مسیر خود را بپیماید و سقوط کرده است.

ساکنان محلی در مصاحبه با این شبکه از شنیده شدن صدای مهیب همزمان با سقوط این موشک خبر دادند که تمام در و پنجره‌‌ی خانه‌های روستا را لرزانده است انداخته است.

سقوط موشک‌های جمهوری اسلامی در خاک اقلیم کردستان
تصاویری از موشک‌های جمهوری اسلامی ایران که به سمت اسرائیل پرتاب کرده بود اما در نییمه راه سقوط کرده بودند

شاهدان محلی می‌گویند هیچ انفجاری روی نداده اما موشک در طول مسیر اصابتش با زمین بشدت در حال شعله‌ور شدن بود.

برپایه گزارشات و ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، چندین موشک دیگر در عراق و اردن به زمین سقوط کرده‌اند. همچنین برخی از ویدئوهای منتشر شده، حکایت از انهدام موشک‌ها بر فراز شهرهای ایران از جمله اسلام آباد غرب، کرمانشاه و مهاباد می‌باشد.

در یکی از ویدئوهایی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، یکی از پهپادهای جمهوری اسلامی دیده می‌شود که در اطراف یکی از روستاهای عراق، در میان سیم‌های برق گیر افتاده و کسی هم جرات نزدیک شدن به آنرا ندارد. این پهپادها انتحاری هستند یعنی با لمس جسم سخت خودبه‌خود منفجر میشوند.

شامگاه شنبه، ٢٥ فروردین‌ماه، ساعت ٢٢:٣٠، سپاه تروریستی پاسداران انقلاب اسلامی در چند جبهه علیه اسرائیل حملات گسترده‌ی هوای براه انداخت که طی آن بیش از ٣٣١ پهپاد و موشک به سمت این کشور پرتاب کرد.