رفتن به محتوای اصلی

پاکسازی لبنان و غزه از تروریست‌ها ادامه دارد

پاکسازی لبنان و غزه از تروریست‌ها ادامه دارد
عکس آرشیوی است
حماس از شهروندان فلسطینی به عنوان سپهر انسانی بهره می‌برد
posted onApril 8, 2024
noدیدگاه

نیروی دفاعی اسرائیل اعلام کرد، در حملاتی جداگانه محل استقرار تروریست‌های وابسته به جمهوری اسلامی ایران را در شهرک سلطانیه در جنوب لبنان و نیز در خان یونس، در جنوب فلسطین را هدف قرار داده است.

روز دوشنبه، ٢٠ فرردین‌ماه، ارتش اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای از کشته شدن یک فرمانده ارشد حزب‌الله در واحد رضوان، خبر داد. برپایه اطلاعیه مذکور، علی احمد حسین که جایگاهی همتراز با سرتیپ را داشته در یک حمله هوایی در شهرک سلطانیه در جنوب لبنان از صحنه روزگار محو شد.

اسرائیل مدعی است که علی احمد حسین متهم به فرماندهی حملات موشکی به شمال این کشور می‌باشد، منطقه ای که در بحبوحه جنگ غزه بارها مورد حملات موشکی، راکتی و پهپادی قرار گرفته است.

شهروندان فلسطینی سپهر انسانی حماس

ارتش اسرائیل همچنین با انتشار ویدئوهایی نشان داد که تروریست‌های حماس، راکت اندازهای خود را در کنار پناهگاه‌های شهروندان فلسطینی مستقر می‌کنند تا از شهروندان فلسطینی به عنوان سپهر انسانی بهره ببرند.

در این ویدئو سه موشک انداز ثبت شده که به سمت خاک اسرائیل شلیک می‌کنند. بعد از آنکه اسرائیل مطمئن می‌شود که مکان از شهروندان تخلیه شده، آنجا را بمباران می‌کند.

در واقع این یک نمونه دیگر از سوء‌استفاده حماس از مکان‌های عمومی و غیرنظامی برای تداوم فعالیت‌های تروریستی‌ و استفاده از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی است.

حماس با قرار دادن تجهیزات نظامی خود در مکان‌های عمومی و نزدیک به پناهگاه‌های انسانی، سعی دارد تا میزان آمار کشته‌های جنگ را افزایش دهد و موجب افزایش فشارهای بین‌المللی بر اسرائیل شود. حماس از کشته‌های جنگ برای مظلوم نمایی بهره می‌برد.