رفتن به محتوای اصلی

مراسم تولد میلاد سعیدیان‌جو با حضور جمعی از خانواده‌های دادخواه برگزار شد

مراسم تولد میلاد سعیدیان‌جو با حضور جمعی از خانواده‌های دادخواه برگزار شد
میلاد سعیدیان جو، از کردهای بختیاری شهرستان ایذه می‌باشد که با شلیک مستقیم نیروهای امنیتی ایران به قتل رسید
posted onFebruary 29, 2024
noدیدگاه

روز پنج‌شنبه دهم اسفند ماه، مراسم تولد شهید میلاد سعیدیان‌جو، از جانباختگان جنبش زن، زندگی، آزادی با حضور شماری از دیگر خانواده‌های کشته‌شدگان این جنبش، در منزل این جوان مبارز برگزار شد.

امید سعیدیان‌‌جو، برادر شهید میلاد سعیدیان‌جو، با انتشار ویدئویی در اکاونت شخصی خود در اینستاگرام، از برگزاری مراسم تولد میلاد سعیدیان‌جو در منزل شخصی‌شان و نیز با حضور دیگر خانواده‌های دادخواه، خبر داد.

امید سعیدیان‌‌جو در اینستاگرام نوشت: "امروز ٢٧ ساله شدی میلاد، بی‌آنکه شمعی فوت کرده باشی. آتشی برافروختی در جان ما، آتشی پرفروغ، که در برابر طوفان تاریکی لحظه‌ای خاموش نمی‌شود"

امید با اشاره به مبارزات برحق ملت‌های تحت ستم ایران علیه استبداد اسلامی به پیروزی این مبارزات و برآمدن آفتاب آزادی اشاره می‌کند و می‌افزاید: "به نور چشمانت قسم میلاد، که سحر نزدیک است. فردا این تویی که طلوع می‌کنی و مردم تو را به نام دیگرت خواهند خواند... آزادی. تولدت مبارک، میلاد، ای مرد آزاده".

میلاد سعیدیان‌جو، از کردهای بختیاری شهرستان ایذه، ۲۵ ساله، شب ۲۵ آبان‌ماه ۱۴۰۱ شمسی، در ایذه با شلیک دو گلوله به سینه‌اش، بدست نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران کشته شد. قابل ذکر است، همزمان در این روز شماری از شهروندان و معترضان از جمله کیان پیرفلک و سپهر مقصودی دو کودک ۹ و ۱۴ ساله نیز در این شهر کشته شدند.

میلاد سعیدیان‌جو
زهرا سعیدیان‌جو، خواهر شهید میلاد سعیدیان‌جو (سمت راست) در لباس کردی. او یک دختر مبارز و دادخواه خون به ناحق ریخته شده برادرش بدست عوامل جمهوری اسلامی، می‌باشد

خانواده میلاد از جمله، زهرا سعیدیان‌جو، خواهر این مبارز راه آزادی، بدلیل فعالیت‌های افشاگرانه‌اش چندین بار از سوی نیروهای امنیتی ایران تهدید و بازداشت شده‌اند.

زهرا سعیدیان‌جو اسفندماه ۱۴۰۱ برای اولین بار پس از آن بازداشت شد که در مزار برادرش مراسم تولد گرفت. او در آن زمان همراه برادر دیگرش امید سعیدیان‌جو بازداشت شد.

او همچنین برای دومین بار، روز یکشنبه، ۱۸ تیرماه، ١٤٠١ شمسی، برای دومین بار بازداشت شد. او در تماسی که با خانواده‌اش داشت، علت بازداشتش توسط نیروهای امنیتی ایران را "همدردی با خانواده‌های داغدار" اعلام کرد.