رفتن به محتوای اصلی

سامان یاسین در نامه‌ای خواهان پایان دادن به بلاتکلیفی‌اش در زندان شد

سامان یاسین در نامه‌ای نسبت سیاست‌های قوه قضائیه ایران بشدت اعتراض کرد
سامان یاسین، خواننده مطرح کردستانی اهل کرمانشاه
posted onFebruary 27, 2024
noدیدگاه

بعد از گذشت ١٨ ماه از بازداشت غیرقانونی هنرمند متعهد کردستانی از سوی نیروهای تروریستی جمهوری اسلامی ایران، سامان یاسین در نامه‌ای نسبت به وضعیت بلاتکلیفی خود و عدم رسیدگی پزشکی توسط مسئولین زندان، اعتراض کرد.

روز سه‌شنبه، هشتم اسفندماه، اکاونت اینستاگرامی منتسب به سامان صیدی، معروف به سامان یاسین، در خبری اعلام کرد که نامه‌ای از این هنرمند در بند خطاب به محسن اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی دریافت کرده است.

سامان یاسین در این نامه خطاب به رئیس قوه قضائیه نسبت به وضعیت بلاتکلیفی پرونده‌اش اعتراض کرده و نوشت: "۱۸ ماه را در وضعیت بلاتکلیفی کامل در زندان‌های تهران و کرج گذرانده‌ام، بدون هیچ مدرک و هیچ مستندی بلاتکلیف در زندان محبوس هستم، در این ۱۸ ماه بارها برای من قرار دادگاه تعیین شده اما برگزار نشده است".

او به فشارهای روانی که از سوی نیروهای امنیتی ایران بر او تحمیل شده اشاره می‌کند و می‌افزاید: "کماکان با مشکلات روحی و روانی و جسمی دست و پنجه نرم می‌کنم و همچنان مسئولان بی‌کفایت زندان از اعزام من به مراکز درمانی سر باز می‌زنند. ‏لطفا به من بگویید مرتکب چه جرمی شده‌ام؟ اگر مجرمم پس حبس بدهید، اگر مجرم نیستم منع تعقیب صادر کنید".

سامان یاسین به وضعیت بلاتکلیفی‌اش اعتراض کرد
سامان یاسین، خواننده رپ مطرح کوردستانی

او در ادامه به توحش نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی و نیز بی‌عدالتی حاکم بر سیستم قضائی ایران اشاره می‌کند و یادآور می‌شود: "‏من نمی‌دانم دلیل این همه خشم، آزار و اذیت دستگاه‌های قضایی نسبت به من به چه معناست. ‏از شما در خواست اعدام دارم! ‏من تحمل زندان و بلاتکلیفی را به جرمی که نه شما می‌دانید و نه من، ندارم".

‏سامان یاسین در پایان نامه اعتراضی خود می‌گوید: "لطفا حکم اعدام من را صادر کنید! بنده هیچ اعتراضی نداشته و خودم با اثر انگشت و امضا رضایت کتبی می‌دهم! ‏زندگیم از هم پاشیده، سلامت رو‌حی و روانی و جسمی‌ام را هم گرفتید، اعدام مصنوعی کردید تیمارستان بردید، چه مانده است به سرم بیارید؟ جانم را هم بگیرید خلاص، ۱۸ ماه با وعده پوشالی و کذب شما دارم سر میکنم خستەام، تمامش کنید".

سامان صیدی، معروف به سامان یاسین، خواننده رپ مطرح کردستانی اهل کرمانشاه، تنها به دلیل حضور در اعتراضات قیام ژینا، از سوی دادگاه انقلاب به محاربه متهم و محکوم به اعدام گردید اما دیوان عالی، این حکم را تائید نکرد و پرونده او را برای بررسی بیشتر ارجاع داد. از آن زمان تاکنون این هنرمند کردستانی در وضعیتی بلاتکلیفی قرار دارد.