رفتن به محتوای اصلی

یک جوان کُرد به اتهام "جاسوسی" برای اسرائیل به اعدام محکوم شد

یک جوان کُرد به اتهام "جاسوسی" برای اسرائیل به اعدام محکوم شد
شاهین وصاف، جوان کرد محکوم به اعدام
posted onFebruary 22, 2024
noدیدگاه

در ادامه سیاست‌های فاشیستی و ضدبشری جمهوری اسلامی علیه ملت‌های ایران، شاهین وصاف، جوان ٢٧ ساله کُرد اهل سلماس، پس از یک سال بازداشت به اتهام "جاسوسی برای اسرائیل" توسط شعبه سوم دادگاه انقلاب ارومیه، به اعدام محکوم شد.

بر اساس گزارشاتی که بدست آواتودی رسیده است، شاهین وصاف، در ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۱ شمسی، بدلیل شرکت در جنبش زن، زندگی آزادی توسط نیروهای سازمان اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، بازداشت و به بازداشتگاه این سازمان منتقل شد.

بر پایه این گزارش، شاهین وصاف برای اعترافات اجباری به "جاسوسی برای اسرائیل" به مدت چهارماه تحت شکنجه نیروهای اطلاعات بوده است..

قابل ذکر است، شاهین وصاف همزمان و همراه با پسر عمویش ناصر وصاف، در ارومیه بازداشت شده بودند. ناصر وصاف، در هفته‌های گذشته پس از بیش از یک سال حبس توام با شکنجه شدید، از زندان آزاد شده است.

جلسه دادگاه این دو شهروند بدون حضور وکیل تعیینی در شعبه ۳ دادگاه انقلاب ارومیه برگزار و روز یازدهم مهر ماه سال جاری، حکم صادرشده به آن‌ها در زندان ابلاغ شد.

پیشتر در اوایل دی ماه سال جاری نیز حکم اعدام نسیم نمازی، شهروند ترک اهل ارومیه و ۳ شهروند کُرد به نام‌های وفا هناره، آرام عمری بردیانی و رحمان پرهازو که بهمن سال گذشته به اتهام "جاسوسی برای اسرائیل" به اعدام محکوم شده بودند، در زندان مرکزی ارومیه به اجرا درآمد.

علاوه بر این اعدام‌ها، دادگا‌های جمهوری اسلامی احکام اعدام دیگری نیز صادر کرده از جمله مجاهد کورکور، رضا رسایی، فاضل بهرامیان، مهران بهرامیان، محمدجواد وفایی ثانی، منصور دهمرده، و عباس دریس که هر لحظه امکا ارای این احکام وجود دارد.