رفتن به محتوای اصلی

کمربند مهار حزب‌الله تنگ‌تر می‌شود

کمربند مهار حزب‌الله تنگ‌تر می‌شود
مناطق بمباران شده توسط در جنوب لبنان
نیروی دفاعی اسرائیل، روزانه اهداف متعددی از حزب‌الله را در لبنان هدف قرار داده و ضربات سهمگینی بر پیکر این سازمان تروریستی وارد می‌کند.
posted onFebruary 20, 2024
noدیدگاه

ارتش دفاعی اسرائیل از حمله جنگنده‌های این کشور به پنج منطقه مختلف و نابود کردن اهدافی در جنوب لبنان خبر داد. سخنگوی ارتش اسرائیل این حملات را پاسخی دندان شکن به موشکپراکنی‌های حزب‌الله و کشته شدن یک سرباز این کشور در روزهای گذشته، دانست.

عصر سه‌شنبه، اول اسفندماه ١٤٠٢ شمسی، نیروی دفاعی اسرائیل با انتشار اطلاعیه‌ای در در شبکه اجتماعی ایکس از حملات سهمگین جنگنده‌های این کشور و هدف قرار دادن دو پایگاه پرتاب موشک در مناطق یارون و مرووحین و دو زیرساخت تروریستی در مناطق الدهیره و یارون و همچنین دو ساختمان نظامی در مناطق حولا و بلییدا، خبر داد.

اسراییل متذکر شد که این حملات در بامداد امروز انجام شده است و هدف اصلی نابود کردن برخی از زیرساخت‌های تروریستی حزب‌الله لبنان بوده است.

هفته گذشته و در حملات تلافی جویانه ارتش اسرائیل به مواضع تروریست‌های حزب‌الله در شهر نبطیه در جنوب لبنان، علی محمد الدبس، فرمانده نیروهای "رضوان" وابسته به حزب‌الله و دو تن از دستیاران وی کشته‌ شدند.

همچنین پیشتر، ارتش دفاعی اسرائیل، در یک حمله پهپادی از پیش تعین شده، در عصر چهارشنبه ١٨ بهمن‌ماه، خودروی حامل عباس الدبس، معروف به "حاج عبدالله" از فرماندهان ارشد حزب‌الله را، در ورودی شهر نبطیه در جنوب لبنان، هدف قرار داد و خنثی کرد.

کارشناسان امور خاورمیانه متذکر می‌شوند که نتیجه حملات تروریستی ٧ اکتبر به اسرائیل، چیز جز ویران و مرگ، عاید دیگری برای فلسطینی‌ها و لبنانی‌ها نداشته است. آن‌ها ویرانی و مرگ را دو تحفه جمهوری اسلامی ایران برای مردم این دوکشور می‌دانند.