رفتن به محتوای اصلی

حضور تروریستی سپاه از عراق تا شاخ آفریقا

حضور تروریستی سپاه از عراق تا شاخ آفریقا
حمایت و همکاری سپاه پاسداران با تروریست‌های حوثی
posted onFebruary 16, 2024
noدیدگاه

از زمانی که خمینی فرمان صدور انقلاب اسلامی را داد، سپاه پاسداران با تمام توانش برای یک لحظه هم که شده از هیچ اقدام تروریستی برای رسیدن به این هدف کوتاهی نکرده است. به همین خاطر در اکثر کشورهای منطقه حضور فیزیکی فعالی جهت ایجاد آشوب و جنگ دارد.

روز جمعه، ٢٧ بهمن‌ماه، وبسایت فوربس، یک مقام ارشد نیروی دریایی ایالات متحده در مصاحبه‌ای با شبکه آمریکایی CBC بطور رسمی از حضور فیزیکی و فعال نیروهای سپاه تروریستی پاسداران در یمن و همکاری آنها با شورشیان حوثی‌ خبر داد.

براد کوپر، معاون نیروی دریایی آمریکا، در این مصاحبه تایید کرد که اعضای سپاه تروریستی پاسداران در یمن، دوشادوش شبه‌نظامیان حوثی علیه منافع آمریکایی‌ها فعالیت می‌کنند و به آنان مشاوره و اطلاعات ارائه می‌کنند.

کوپر در پاسخ به این سوال که نیروهای ایالات متحده برای مقابله با این حضور و همکاری تاکنون چه کرده است، گفت: "بدیهی است که در نهایت این یک تصمیم سیاسی خواهد بود، نقش ما در این مرحله این است که در آمادگی کامل باشیم و از سیاست بهترین دفاع حمله است، پیروی کنیم".

شبه‌نظامیان حوثی بعد از آغاز جنگ غزه و بدستور مستقیم ایران، جبهه جدیدی را علیه منافع آمریکا و متحدانش در دریای سرخ گشوده‌اند. آن‌ها در این مدت کشتی‌های باری را هدف موجب اختلال شدید در تجارت و کشتیرانی بین‌المللی شده‌اند.

تروریست‌های حوثی، یک گروه اسلامگرای شیعه هستند که کنترل مناطقی در شمال یمن، از جمله شهر صنعا را در دست دارند و توسط جمهوری اسلامی تامین مالی می‌شوند.

حمله سایبری به کشتی ایرانی

بر اساس گزارشی از رسانه "NBC" و در ادامه سیاست‌های پیشگیرانه و تهاجمی آمریکا علیه فعالیت‌های تروریستی ایران، اخیراً یک حمله سایبری علیه یک کشتی نظامی جمهوری اسلامی از ارتش ایالات متحده انجام شده که اقدام به سرقت اطلاعاتی از کشتی‌های باری در دریای سرخ و خلیج عدن می‌کرد.

حضور تروریستی سپاه از عراق تا شاخ آفریقا
عکس نایشی است

NBC به نقل از سه مقام ارشد آمریکایی در گزارش خود یادآور شد، این حمله سایبری که بیش از یک هفته پیش روی داد بخشی از پاسخ دولت بایدن به کشته شدن سه سرباز این کشور در اردن می‌باشد.

بنابر اظهارات این مقامات، عملیات مذکور با هدف جلوگیری از توانایی کشتی جمهوری اسلامی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با تروریست‌های حوثی در یمن انجام شد که موشک‌ها و پهپادها را به سمت کشتی‌های باری در دریای سرخ شلیک می‌کنند.

مقامات آمریکایی می‌گویند جمهوری اسلامی از این کشتی برای ارائه اطلاعات هدف‌گیری به حوثی‌ها استفاده می‌کند تا حملات آنها به کشتی‌ها موثرتر باشد.

یکی از مقامات آمریکایی که از این حمله سایبری مطلع است، گفت که این عملیات علیه یک کشتی ایرانی به نام "ام وی بهشاد" انجام شده است.