رفتن به محتوای اصلی

ارتش اسرائیل در حمله‌ای کوبنده مواضع حزب‌الله را هدف گرفت

ارتش اسرائیل در حمله‌ای کوبنده مواضع حزب‌الله را هدف گرفت
posted onFebruary 14, 2024
noدیدگاه

ارتش اسرائیل در پاسخ به کشته ‌شدن یکی از سربازانش در حملات حزب‌الله، مواضع این گروه تروریستی را در جنوب لبنان هدف چندین حمله کوبنده قرار داد.

روزنامه "ارشلیم پست"، روز چهارشنبه، ٢٥ بهمن‌ماه ١٤٠٢ شمسی، با انتشار تصویری از سرباز زن کشته‌شده در حمله تروریستی حزب الله، گزارش‌های دیگری حاکی از آن است که هشت سرباز دیگر اسرائیل زخمی‌ شده‌اند که حال دو تن از آنان پس از اعزام به مراکز درمانی، وخیم است.

همچنین ارتش دفاعی اسرائیل با انتشار پستی در حساب خود در ایکس اعلام کرد: در پاسخ به موشک پراکنی‌های تروریست‌‌ها، جنگنده‌های ما اهدافی از جمله جتمع‌های نظامی، اتاق‌های کنترل عملیاتی و زیرساخت‌های تروریستی را شناسایی و منهدم کرده‌اند.

برپایه گزارش ارشلیم پست، در جریان حملات اسرائیل حداقل پنج تن کشته و عده دیگری نیز زخمی شده‌اند.

ارتش اسرائیل در حمله‌ای کوبنده مواضع حزب‌الله را هدف گرفت
ابوباقر ساعدی که در حمله پهپادی آمریکا به  هلاکت رسید

قابل ذکر است از ابتدای آغاز جنگ غزه، مقامات آمریکا و اسرائیل به جمهوری اسلامی و حزب‌الله لبنان هشدار داده بودند که از ورود به درگیری‌های حماس و اسرائیل، پرهیز کنند.

با این حال حزب‌الله چندین بار اقدام به موشک پراکنی به سمت مواضع اسرائیل کرده اما این اقدامات بیشتر نمایشی و کم حجم بوده‌اند در مقابم حملات اسرائیلی‌ها سنگین و کوبنده بوده که موجب تحمیل تلفات بسیار بالا بر لبنانی‌ها شده است.

قابل ذکر است ایران و گروهای تروریستی نیابتی آن، بعد از حمله تروریستی ٧ اکتبر دچار شکست‌های متعدد و بزرگی شده‌اند از جمله نابودی اکثریت پایگاه‌های حماس در غزه و نیز کشته شدن مقامات ارشد حزب‌الله و حشد شعبی در فلسطین، لبنان، سوریه و عراق.

همچنین آشوبگری‌های ایران بویژه بعد از حمله به پایگاه "برج٢٢" در اردن و کشته شدن سه سرباز آمریکایی، پای این کشور را نیز مستقیما به درگیری‌های اخیر کشاند. ارتش آمریکا بعد از این حمله ٧٥ هدف تروریستی وابسته به ایران را منهدم ساخت و در نهایت نیز خودروی حامل ابوباقر ساعدی فرمانده ارشد حزب‌الله عراق را با موشک ساقط کرد.

بنابر اظهارات پنتاگون در روز ٢٥ بهمن‌ماه، از زمان آغاز عملیات‌های آمریکا علیه تروریست‌های وابسته به ایران، هیچ حمله‌ای به پایگاه‌های این کشور در سوریه و عراق انجام نشده است.