رفتن به محتوای اصلی

قاچاق فرآورده‌های نفتی توسط مالک رانتی پالایشگاه کرمانشاه!

قاچاق فرآورده‌های نفتی توسط مالک رانتی پالایشگاه کرمانشاه!
posted onFebruary 22, 2022
noدیدگاه

مالک پالایشگاه کرمانشاه که با زد و بند و فساد از تولید شیر و پنیر به مالکیت پالایشگاه‌ رسیده است، اقدام به قاچاق فرآورده‌های نفتی می‌کند.

به گزارش آواتودی، پالایشگاه کرمانشاه، یکی از قدیمی‌ترین پالایشگاه‌های کشور بوده که در سال ۹۹ حدود ۶,۳۰۰ میلیارد تومان ارزش‌گذاری شده است.

واگذاری این پالایشگاه که در اجرای طرح‌ فسادزای خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی انجام شد، در سال ۹۵ صورت گرفت.

در حالی که این پالایشگاه تا سال ۹۳ یکی از پالایشگاه‌های سود ده و معتبر کشور بوده، ناگهان از سال ۹۳ تا ۹۵ در روندی مشکوک زیان‌ده اعلام می‌شود.

پس از زیان‌ده اعلام شدن این پالایشگاه، روند خصوصی‌سازی پر ابهام آن آغاز می‌شود و ۲۰ دی‌ ماه سال ۹۵ مزایده برگزار و فردی که تجربه‌ای در زمینه صنعت نفت و پتروشیمی نداشته و پیش‌تر از این در حوزه شیر و لبنیات فعال بوده، مزایده را برنده می‌شود.

مالک اصلی شرکت هادی درویشوند است‌. فردی که پیشتر با شرکت تجارت گستر بیستون در صنعت لبنیات فعالیت می‌کرد، اما به دلیل واکنش‌های منفی نسبت به عدم اهلیت خریدار در صنعت پالایش بعد از تصاحب شرکت، نام شرکت را به پترو ستاره فلات تغییر داد و شرح وظایف آن را نیز تغییر داده و مرتبط به حوزه صنعت پالایشگاهی کرد تا از این طریق و با آوردن شرح وظایف جدید بتواند خرید پالایشگاه کرمانشاه را توجیه نماید.

بررسی‌های صورت  گرفته از سوی دستگاه‌های نظارتی نشان می‌دهد، خریدار پالایشگاه کرمانشاه در سال‌های گذشته اقدام به  معرفی محصولات جدیدی کرده است که هیچ سابقه‌ای در فرآورده‌های نفتی پالایشگاهی نداشته است.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد که خریدار پالایشگاه، چندین محموله فراورده نفتی را نیز با نام گازوئیل صادر کرده است، اما این فرآورده‌ها گازوئیل نبودند.

جزئیات بیشتر در خبرهای بعدی منتشر خواهد شد.