بازبدە بۆ ناوەڕۆکی سەرەکی

شاهکار جدید وزارت بهداشت در موج سوم کرونا

آزمون متمرکز صلاحیت حرفه‌ای پرستاری پنجشنبه برگزار می‌شود!
آزمون متمرکز صلاحیت حرفه‌ای پرستاری پنجشنبه برگزار می‌شود!
posted onSeptember 21, 2020
noبۆچوون

با شیوع گسترده ویروس مرگبار کرونا و در شرایطی که تمام کشور وضعیت قرمز دارد، وزارت بهداشت متولی اصلی مبارزه با کرونا روز پنجشنبه آزمون صلاحیت حرفه‌‌ای پرستاری را به صورت متمرکز برگزار خواهد کرد.

به گزارش آواتودی، جمهوری اسلامی که با برگزاری مراسم عزاداری محرم موجب شد تا موج سوم کرونا به صورت گسترده در سراسر کشور مشاهده شود، همچنان سیاست‌های ضد علمی خود را دنبال می‌کند.
بیشترین آسیب‌‌ها را از زمان شیوع کرونا، جامعه پزشکی و پرستاری کشور متحمل شدند و تعداد زیادی از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی کشور طی ماه‌های اخیر در راه مبارزه با این بیماری مرگبار جان خود را از دست داده‌اند.
با این وجود، وزارت بهداشت روز پنجشنبه سوم مهرماه در حالی اقدام به برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاری می‌کند که بسیاری از پرستاران به ویروس کرونا مبتلا گردیده و ناقل هستند.
از سوی دیگر محل برگزاری آزمون‌ نیز در دانشکده‌های پرستاری بوده و این محل‌ها نیز جزو اماکن گسترش ویروس کرونا شناخته شده و همچنین فضای لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حداقل فاصله یک و نیم متری میان داوطلبان را ندارند.
به عنوان نمونه یکی از محل‌های برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاری، دانشکده پرستاری و مامایی است و بیش از 700 نفر قرار است در یک محوطه محدود در این آزمون شرکت کنند.
از سوی دیگر تمام کارکنان دانشکده پرستاری و مامایی موظف شده‌اند که روز پنجشنبه در محل کار خود حضور داشته و به عنوان مراقب بر روند برگزاری آزمون نظارت کنند.
بسیاری از داوطلبان در تماس با خبرنگاران آواتودی به این شکل برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاری اعتراض کرده و تاکید دارند که در صورت برگزاری این آزمون به صورت متمرکز، تعداد بیشتری از پرستاران به کرونا مبتلا خواهند شد.