تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

DAİŞ bu sefer Diyala’da saldırdı: 3 polis ve 1 sivil öldü

DAİŞ bu sefer Diyala’da saldırdı: 3 polis ve 1 sivil öldü
Terör örgütü DAİŞ’in Irak’ın Diyala ili polis merkezine saldırması sonucu 3 polis ve bir sivilin hayatını kaybettiği bildirildi. DAİŞ, dün de Selahadin vilayetinin Mukşife mıntıkasında Haşdi Şabi güçlerine saldırmış, saldırıda 10 Haşd mensubu ölmüştü.
posted onMay 3, 2020
noتعليق

Terör örgütü DAİŞ’in Irak’ın Diyala ili polis merkezine saldırması sonucu 3 polis ve bir sivilin hayatını kaybettiği bildirildi. Saldırı sonucu 7 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Irak Güvenlik Ağı tarafından saldırıyla ilgili yapılan açıklamada, DAİŞ mensuplarının Diyala’ya bağlı Abare’deki Zağniye Polis Merkezi’ne saldırdığı belirtildi.

Saldırıda, 3 polis ve 1 sivil yaşamını yitirirken, 2 polis ve 5 sivil de yaralandı.

Son aylarda Selahaddin, Kerkük, Diyala, Anbar ve Ninova vilayetlerinde saldırılarını artıran terör örgütü DAİŞ, dün de Selahadin vilayetinin Mukşife mıntıkasında Haşdi Şabi güçlerine saldırmış, saldırıda 10 Haşd mensubu ölmüş, 4’ü de yaralanmıştı.

Öte yandan, Irak Parlamentosu Diyala milletvekili Humam Temimi, Bağdat’taki askeri yetkililere çağrıda bulunarak, Diyala’nın sınır bölgelerine daha çok askeri takviye gönderilmesini istedi.