Ana içeriğe atla

Kürdistan bayrağının emoji olması için imza kampanyası başlatıldı

Kürdistan bayrağının emoji olması için imza kampanyası başlatıldı
cihange.org’da Kürdistan bayrağının emoji olması için başlatılan kampanyanın metninde “Kendi bağımsız ülkelerini isteyen 40 milyondan fazla Kürt var, cep telefonlarımızda kendi bayrak emojilerimiz olmasını isteriz” ifadelerine yer verildi.
posted onNovember 25, 2019
noyorum

Kürtler, dünyadaki sorunların çözüm ve değişimi için insanlara imza kampanyası düzenleme imkanı veren cihange.org sosyal medya platformunda, Kürdistan bayrağını sosyal medya emojileri içerisinde yer alması için imza kampanyası başlattı.

cihange.org’da Kürdistan bayrağının emoji olması için başlatılan kampanyanın metninde “Kendi bağımsız ülkelerini isteyen 40 milyondan fazla Kürt var, cep telefonlarımızda kendi bayrak emojilerimizin olmasını istiyoruz” ifadelerine yer verildi.

Kampanya kapsamında şimdiye kadar 7 bin 380 imza toplanmış durumda. cihange.org'da açılan imza kampanyasında 7 bin 500 imza hedefleniyor.

Dünya genelinde 50 milyona yakın nüfusu bulunan Kürtlerin bu imza kampanyasına yoğun katılması halinde Kürdistan bayrağının emojisi tüm devletlerin olduğu gibi sosyal medyada yerini alabilecek.

İmza kampanyasına şu linkten ulaşabilirsiniz:

http://chng.it/YGKYDH6CW4